Fatiha Suresi Okumak Rüya Tabiri (Rüyada Fatiha Suresini Okuduğunu Görmek)

 

Rüyada Fatiha-i Serife 'yi okudugunu veya biri tarafindan okundugunu görenin isleri güç ise kolayla-sir. Rizkinda genislik, bolluk ve bereket olur. Rüya sahibi erkekse, bir kaç kadinla evlenir, Kadin ise çok çocuk dogurur.

Duasi kabul olunur, hasta veya sakat ise iyilesir;eger agir hasta ise ölüp acilarindan kurtulur. Fatiha okumak, asagida isimleri zikredilen mü-barek zatlara göre su sekilde açiklanmistir: Hazret-i Ebu Bekir'e (RA) göre: Dini, Cenabi Hak tarafindan muhafaza olunur. Hasta ve sakat ise eceli yaklasmistir. Hazret-i Ömer'e (RA) göre; Allahu Teala hazretleri dua ve ibadetini kabul buyurur, korktuklarindan emîn olur. Kirmanî'ye göre; Allah (C.C) Hazretleri tarafindan ibadete muvaffak olur. Cafer-i Sadik 'a (RA) göre; hacca gider, duasi kabul edilir, Ibn-i Sirin'e göre: Cenabi Hak ona hayir kapilarini açar. Abdulgani Nablusi'ye göre; duasi hemen kabul olunur ve kendisi bol ve bereketli rizk sahibi ve uzun ömürlü olur. Ibn-i Kesir' e göre: duasi en kisa zamanda kabul olun-makla beraber, ferah ve sevinç ve büyük fayda görür. Seyit Süley-man Hüsni 'ye göre; güç olan isleri kolaylasir, dünya ve ahirette mutlu olur, bol ve bereketli rizka kavusur.

 

Bir baska rivayete görede: Rüyada Fatiha Suresinl okumak, hayirli Islere nail olmaya, dualarin kabulüne, bazen de haccetmeye isarettir. Rüyada Fatiha'yi veya ondan bir ayet okudugunu, yahut kendi üzerine okundugunu görmek, o kimseye Allah-u Teala'nin ser kapilarim kapayip, hayir kapilarim açacagma isarettir.

 


Rüyasında Fatiha okuduğunu gören kimse, bütün dert ve sıkıntılarından kurtulur. Geleceğin çok daha iyi, güzel olacağını haber verir.

 

Rüya Tabiri (Rüyada İhlas Suresini Okuduğunu Görmek)

Ihlas suresini rüyasinda okuyan veya okuyan bir kisiden dinleyen kimse, tevhid yoluna girerek günah islemekten kaçinir. Bir çocugu dünyaya gelir. Dünya ve ahirette kadir ve kiymeti büyük olur. Ömrü uzun, duasi makbul olur. Eceli yakin olup, imanla ahirete gider.
Sponsorlu Bağlantılar

Bir baska rivayete görede: Rüyada Ihlas süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; yüce Allah'i zikretmeye, duanin kabul olmasina, hakkin yardimina ve Ism-i Azama nail olmaya isarettir.

 

Rüya tabirleri rüyaların anlamı ve meali ne demek olduğunu mu araştırıyordunuz. Rüyalar insanların her gece başbaşa kaldığı ikinci bir dünyadır. Rüyada gördüklerinizi merak etmekte her insan gibi sizinde özelliğiniz hoş geldiniz. Buyrun sorunuzun cevabı...

Rüyada Altın Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada Altın Bulmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Altın bulmak zarara uğramaya, gam ve keder, Eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete, Kadının altın dan mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene, Damgalanmış, işlenmiş bir altını olmak ev almaya, değerli insana işaret eder.

Böyle beş altın görmek beşş vakit namaza, Altın para kişide bulunan emanete, Altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye, Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder. Altını döven ya da onu diğer madenlerden ayrıştıran birini görmek hakla batını , iyi ile kötüyü birbirinden ayarın adama veya adil hakime, Altın ve gümüş hurdası görmek faydalı ilme, uygun hanıma, hayırlı evlada ve değerli dosta delalet eder. Altından yapılmış eşya güzelliğe, böyle bir kaptan yemek yemek ya da su içmek gam ve kedere, Altın gerdanlık erkek için önemli memuriyete, şeref ve itibara, kadın için izdivaca delalet eder.

Bazen gerdanlık hacca gitmeye, Altın küpe kadın için güzelliğe, erkek için müzik vs. dinlemeye delalet eder.

Rüyada altın ile ilgili herhangi birşey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.

Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir Altın para, dedikodu demektir. Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapar. Bir erkekten altın para, altın ziynet eşyası alırken gören bir kadın, gizli bir ilişkiye girişir. Ama bu durum muhakkak duyulacaktır.

Giriştiğiniz tüm işlerde umduğunuzdan fazla başarı elde edeceksiniz. insanların takdirini kazanmayı ve zengin olmayı başaracaksınız.

Altın para, dedikodu, söylentidir. Bir yerde altınların yığılı olduğunu gören kimse, önemli biriyle ilgili çok gizli ve önemli bir bilgi öğrenir.

Rüyada altin buldugunu gören kedere ve sikintiya ugrar. Yahut istemedigi bir ise girer, yahut da elinden mali gider. Veya hükümet kapisindan bir zarara ugrar. Bir iste ise isinden ay-rilir. Külçe halinde altin görmek, büyük bir kederle yorumlanir. Sikke halinde altin görmek de daha hafif yorum vardir, islenmis ve taki haline getirilmis (bilezik, yüzük, gerdanlik gibi) altin görmek hüzüne ve endiseye delalet eder.

Her Rüya Anlatılır mı Rüya Nasıl Yorumlanır ifade

HER RÜYA ANLATILIR MI RÜYA NASIL YORUMLANIR ?
Kötü bir rüya görüldüğünde acele etmemeli, sabırlı olmak gerekir Öyle rüyalar vardır ki, görüntüsü çirkin olsa da yorumu güzel çıkar. İşte, ayrıntılar... Rüya üç çeşittir. Birisi: Korkulu rüyalar, yani kâbus. Bu şeytandandır. Bu tür rüyaları insana şeytan gösterir. İkincisi: Gündüz vakti önem verdiğimiz bazı olayların rüyamıza girmesidir. Üçüncüsü: Sâdık rüyalardır. Buna Rahmânrüya da denir. Bu çeşit rüya Allah'tandır. Birinci rüyayı, kimseye anlatmamak lâzım. Böyle rüyaların şerrinden Allah'a sığınmalı. İkinci tip rüya, yorum yapmaya değmeyecek kadar karmaşık rüyalardır. Az bir manası olsa da önemi yoktur. Yorumlamaya değmez.

 

GÜZEL RÜYAYI ANLATIN

Sadık rüyalarda birçok müjdeler vardır. Bizi sevindirecek, içimizi serinletecek güzellikler bulunur. Bu rüya hakkında Peygamberimiz, ''Güzel rüya Allah'tandır. Kim güzel bir rüya görürse, onu başkasına müjdelesin. Fakat ancak sevdiği kimselere anlatsın'' buyurur. Rüya her zaman açık, net, aydınlık ve berrak olmayabilir. Bazen aynen görüldüğü gibi çıkar. Fakat bazı zamanlar da ince bir perde veya kalın bir perdeye sarılı olarak gelir. Kötü rüya görünce acele etmemeli. Sabırlı davranmalı. Çünkü öyle rüyalar vardır ki, görüntüsü dehşetli, zararlı ve çirkin olsa da tabiri ve yorumu güzel çıkar. Peygamberimizin buyurduğu gibi, görülen rüyalar askıda durur, nasıl yorumlanırsa öyle çıkar. Görülen rüyaları hiç tanımadığımız birisine veya yanlış yorumlayacak bir kişiye anlatmamalı.


RÜYAYA GÖRE HAREKET

Rüyaya güvenilmez. Çünkü rüya dinbir hüküm taşımaz. Bunun için insan davranışlarını gördüğü rüyaya göre ayarlamamalıdır. Güzel rüyalar sadece birer müjdedir, bir ümittir, gelecek için bir aydınlık ve sevinç kaynağıdır. Ancak Peygamber Efendimizi rüyada görecek olursak, bu rüya tamamen doğrudur. Bu rüyaya en ufak bir karışıklık girmez. Bu konuda Peygamberimiz şöyle buyurur: ''Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüş gibi olur. Çünkü şeytan rüyada benim kılığıma giremez

Rüya tabirleri rüyaların anlamı ve meali ne demek olduğunu mu araştırıyordunuz. Rüyalar insanların her gece başbaşa kaldığı ikinci bir dünyadır. Rüyada gördüklerinizi merak etmekte her insan gibi sizinde özelliğiniz hoş geldiniz. Buyrun sorunuzun cevabı...

Rüyada aslan saldırısına uğramak
Rüyada aslanla boğuşmak
Rüyada aslan öldürmek


Rüyada aslan görmek, yüksek mevkideki insanlarla dosluk kurulacağını gösterir.
Bir başka rüya tabiri ise : Kendinize güvenen, güçlü bir insan olduğunuz için, hayatta her zaman başarılı olacaksınız demektir.
Rüyanızda aslanın saldırısına uğradıysanız, düşmanlarınız tarafından yenilecek onların emri altına gireceksiniz demektir.
Rüyada arslan görmek, Devlet Başkanı ile tabir edilir.
Rüyada arslan başı bulmak veya arslan eti yemek valiliğe, mertebeye, makam ve mala işaret eder,
Rüyada arslan ısırması maldan ya da dünyalıktan görülecek zararla ifade edilir,
Rüyada arslanın birini kovalaması korkuyla açıklanır,
Rüyada arslana binme güçlü bir düşmana galip gelmeye işaret eder,
Rüyada Uzaktan arslan görmek ecelin yaklaşmasına işaret eder,
Rüyada Evde arslan görmek Sağlıklı kimse için uzun ömre, hasta için vefat etmeye delalet eder.
Rüyanızda aslanın saldırısına uğradıysanız, düşmanlarınız tarafından yenilecek onların emri Altına gireceksiniz demektir.
Rüyada Aslanla boğuşmak, kazanmaya işaret eder;
Rüyada aslan öldürmek, her alanda başarıya işaret eder;
Rüyada aslana sırtını dayamak, kayıp ve üzüntüye işaret eder
Rüyada aslan tarafından takip edilmek; tuzağa düşmeye işarettir.
Rüyada aslanla karşılaşan ve korku duyan bir kimse maceralı sayılan bir işten büyük kazanç sağlayacak ve üstün, önemli biriyle dost olacak anlamına gelir.
Rüyada Kafesteki aslan bir dostun güç durumda kalacağına işarettir. Aslanla boğuşan kimsenin düşleri gerçekleşecek demektir.
Ibni Sirin e göre (r.a): Rüyada aslan görmek kuvvetli ve siddetli bir düsmanla yorumlanir.
Rüyada Aslanla dövüstügünü gören, üzerine saldiran kuvvetli bir düsmanla mücadele eder.
Rüyada Bir aslana karşı çıktığını fakat arslanın kendisine dogru geldigi halde ona saldirmadığını gören, devletten veya devlet adamlarindan bir zarar görmez.
Rüyada Aslandan kaçtığını ve hayvanın kendisini kovalamadığını gören, korku ve endiseden kurtulur, düsmanina üstün gelir.
Rüyada Kendisine aslan eti getirildığını görenin eline mal geçer, o etten yemek daha iyidir. Aslan sütü de böyledir.
Kirmani ye göre: rüyada aslan görmek hükümet reisi ile tabir olunur.
Rüyada bir aslan başı buldugunu ve onun etinden yedığını görmek, rütbeye ve mala ve nimete delalet eder.
Rüyada arslanın vücudundan bir parçanin eline geçtığını görmek, düsman malından faydalanmaya isarettir.
Rüyada arslanı arkasına yükledığını gören düsmani ile anlaşır.
Rüyada arslanın arkasindan dolasarak önüne çıktığını göreni, hü kümet cezalandırır.
Rüyada aslan başı aldığını gören büyük bir makama geçer.
Rüyasinda bir arslanı sagdığını gören, devletin mallını idare eder. Eger tüccarsa malı artar, isçi ise kazancı çoğalır.
Bir kadin rüyada aslan yavrusunu emzirdığını görse, büyük bir adamin süt annesi olur. Eger aslan yavrusunu besleyen erkekse, bir yere Amir olur.
Rüyada arslanın kendisini ısırdığını veya pençesiyle bir tarafini yaraladığını gören, düsmanından zarar görür.
Rüyasinda kendisini bir arslanınin kucakladığını gören, devlet büyüklerine yakınlasir.
Bir aslan öptügünü veya arslanın kendisine tatlı, tatlı baktığını gören, hükümet hizmetine girerek hayır ve menfaat görür. Eger çalisiyorsa derecesi yükselir.
Bir arslanı yedığını gören, devlet büyüklerine yakın olur ve onlarin itimadini kazanir.
Rüyada arslanın derisi, kılı, eti ve kemigi; ya hükümetten veya düsmandan gelecek malla tabir olunur.
Es Salimi ye göre: Rüyasinda bir aslana binip diledigi yere götürdügünü gören, büyük ve kuvvetli bir düsmanina üstünlük saglar.
Rüyada arslanı kovalayip onun kaçtığını gören, korktugu ve çekindigi bir seyden kurtulur ve muradina erer.
Rüyada Aslandan korktugunu fakat bir zarar görmedığını gören, düsmanindan kurtulur.
Rüyada Uzaktan bir aslan görenin eceli yaklasmistir. Tövbe etmesi gerekir.
Rüyada Evinde aslanlar bulundugunu gören, hayra erer, ömrü uzun olur. Eger o evde bir hasta varsa iyi olur.
Rüyada arslanın derisinden, etinden, kemiginden, kilindan, damagindan ve arslanın bir seyinden bir parça buldugunu gören miras yer.
Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyasinda azgin bir arslanın halkin yolunu kestığını görmek, devletin zulüm yapacagina, bir arslanın kendisini kovaladığını görmek, hükümetten korkmaya, bir aslana binmis ama korkmakta oldugunu görmek, bir belaya ugrayacagina delalet eder.
arslanı görüp kaçtığını ve hayvanin kendisini görmedığını gören, ilim ve hikmete nail olur.
Bir arslanın bir memlekete girdığını görmek, orada hükümet baskaninin degisecegine isarettir.
Cafer i Sadik a göre (r.a): Rüyada aslan görmek üç sekilde yorumlanir; Hükümet baskani, cesaretli bir adam ve inatçi düsman.
Bir baska rivayete görede: Ibni Sirin e göre (r.a.). Rüyada disi arslani görmek, kötü düsünceli, zalim ve çocuguna kahredici bir kadina isaret eder.
Rüyada bir disi arslanla münasebette bulundugunu gören kimse, büyük bir sikintidan kurtulur.
Kendi islerinde yükselir ve düsmanina galip gelir.
Disi arslan sütunu içtığını gören kimse, düsmana galip gelir.
Etini yiyen de güç ve büyük bir mülk elde eder.
Rüyada arslan görmek kuvvetli ve siddetli bir düsmanla yorumlanir.
arslanla dövüstügünü gören kimse üzerine saldiran kuvvetli bir düsmanla mücadele eder.
Bir arslana karşı çıktığını fakat arslanin kendisine dogru geldigi halde ona saldirmadığını gören, devletten veya devlet adamlarindan bir zarar görmez.
arslandan kaçtığını ve hayvanin kendisini kovalamadığını gören, korku ve endiseden kurtulur, düsmanina üstün gelir.
Kendisine arslan eti getirildığını görenin eline mal geçer, o etten yemek daha iyidir. arslan sütü de böyledir.
arslani evinde gören kimse hayra, güce ve uzun ömre erisir.
Bir kimse arslanin kendisini ısırdığını görse, isirdigi miktar düsmanindan bir seye erisir.
arslanla dövüstügünü gören, azgin düsmanla kavga eder.
arslanin derisinden yahut kilindan bir sey aldığını görenin eline düsmanin malından bir sey geçer. Çok kere bu, miras malına isaret eder.

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top