Her Rüya Anlatılır mı Rüya Nasıl Yorumlanır ifade

HER RÜYA ANLATILIR MI RÜYA NASIL YORUMLANIR ?
Kötü bir rüya görüldüğünde acele etmemeli, sabırlı olmak gerekir Öyle rüyalar vardır ki, görüntüsü çirkin olsa da yorumu güzel çıkar. İşte, ayrıntılar... Rüya üç çeşittir. Birisi: Korkulu rüyalar, yani kâbus. Bu şeytandandır. Bu tür rüyaları insana şeytan gösterir. İkincisi: Gündüz vakti önem verdiğimiz bazı olayların rüyamıza girmesidir. Üçüncüsü: Sâdık rüyalardır. Buna Rahmânrüya da denir. Bu çeşit rüya Allah'tandır. Birinci rüyayı, kimseye anlatmamak lâzım. Böyle rüyaların şerrinden Allah'a sığınmalı. İkinci tip rüya, yorum yapmaya değmeyecek kadar karmaşık rüyalardır. Az bir manası olsa da önemi yoktur. Yorumlamaya değmez.

 

GÜZEL RÜYAYI ANLATIN

Sadık rüyalarda birçok müjdeler vardır. Bizi sevindirecek, içimizi serinletecek güzellikler bulunur. Bu rüya hakkında Peygamberimiz, ''Güzel rüya Allah'tandır. Kim güzel bir rüya görürse, onu başkasına müjdelesin. Fakat ancak sevdiği kimselere anlatsın'' buyurur. Rüya her zaman açık, net, aydınlık ve berrak olmayabilir. Bazen aynen görüldüğü gibi çıkar. Fakat bazı zamanlar da ince bir perde veya kalın bir perdeye sarılı olarak gelir. Kötü rüya görünce acele etmemeli. Sabırlı davranmalı. Çünkü öyle rüyalar vardır ki, görüntüsü dehşetli, zararlı ve çirkin olsa da tabiri ve yorumu güzel çıkar. Peygamberimizin buyurduğu gibi, görülen rüyalar askıda durur, nasıl yorumlanırsa öyle çıkar. Görülen rüyaları hiç tanımadığımız birisine veya yanlış yorumlayacak bir kişiye anlatmamalı.


RÜYAYA GÖRE HAREKET

Rüyaya güvenilmez. Çünkü rüya dinbir hüküm taşımaz. Bunun için insan davranışlarını gördüğü rüyaya göre ayarlamamalıdır. Güzel rüyalar sadece birer müjdedir, bir ümittir, gelecek için bir aydınlık ve sevinç kaynağıdır. Ancak Peygamber Efendimizi rüyada görecek olursak, bu rüya tamamen doğrudur. Bu rüyaya en ufak bir karışıklık girmez. Bu konuda Peygamberimiz şöyle buyurur: ''Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüş gibi olur. Çünkü şeytan rüyada benim kılığıma giremez

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top