Derik Kaymakamı kimdir merak konusu. Kayyım ile atandığı görevi sırasında düzenlenen saldırıda Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk şehit oldu. İşte Derik Kaymakamı kimdir sorusunun yanıtı..

 

DERİK KAYMAKAMI MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK KİMDİR?

Muhammed Fatih Safitürk, 1981 yılında Sakarya'nın Geyve ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretimini burada tamamlayan Safitürk ardından lisans öğrenimi için İstanbul'a geldi. Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden 2004 yılında mezun olan Safitürk, 2005 yılında Ulaştırma Bakanlığı savunma sekreterliğinde göreve başladı.

2006-2008 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı olarak görev yapan Safitürk, 2009 yılında Kastamonu'nun Küre ilçesi Kaymakam Vekili olarak göreve başladı. 2010'da İngiltere'de Exeter Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Safitürk, 2011-2013 yılları arasında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı, 2013-2015 yılları arasında ise Bingöl Kiğı Kaymakamı olarak görev yaptı. Son olarak Derik Kaymakamı olarak atanan Muhammed Fatih Safitürk, daha sonra da Derik Belediyesi'ne kayyım olarak atandı.

Mardin'in Derik ilçesinde 10 Kasım'da PKK'lı teröristler bombalı saldırı düzenledi. Saldırıda Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk yaralanmıştı. Saldırı sonrası müdahelenin ardından Gaziantep'te tedaviye alınan Derik Kaymakamı Safitürk 11 Kasım sabahı saat 07.46'da şehit oldu. Muhammed Fatih Safitürk'ün şehit olmasının ardından vatandaşlar, Derik Kaymakamı kimdir, sorusuna yanıt aramaya başladı. Derik Kaymakamı kimdir sorusunun yanıtı ve Muhammed Fatih Safitürk hakkında merak edilenler haberimizdedir.

PKK'lı teröristler Mardin'in Derik Kaymakamlığı'na bombalı saldırı düzenledi. Saldırının ardından bölgeye hemen ambulanslar sevk edilirken aralarında Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün de bulunduğu 5 kişi yaralandı. Derik Kaymakalığı lojmanında meydana gelen saldırının ardından teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı. Terör saldırısının ardından başlatılan operasyonda aralarında Derik Kaymakamlığı çalışanlarının da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Yaralanmasının ardından önce Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kaymakam Safitürk burada yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Gaziantep'teki Doktor Ersin Arslan Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne nakledildi ve burada tedavi altına alındı. Doktorların tüm çabalarına rağmen 35 yaşındaki Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk şehit oldu. Otopsi için morga konulan Safitürk'ün naaşı işlemlerin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Sakarya'ya gönderilecek.

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top