Sevcan Orhan Kimdir? Biyografisi, Hayatı, Özgeçmişi, Doğum yeri, Doğum Tarihi, Fotoğrafı Kaç Yaşında, Memleketi ve Nereli Olduğu? Sevcan Orhan


Sevcan Orhan Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

 

SEVCAN ORHAN KİMDİR?
Doğum tarihi : 16.Ağustos.1982
Sevcan Orhan kaç yaşında :
Kilo & Boy :
Burcu : Aslan
Meslek : Ses Sanatçısı
Sevcan Orhan doğum yeri : İstanbul

SEVCAN ORHAN BİYOGRAFİSİ
Türk halk müziği sanatçısı
Türk halk müziğinin yeni kuşak temsilcilerinden biri. Son yıllarda türküleri yorumlamasındaki başarı ile de dikkat çekiyor.
Sevcan Orhan, 16 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Aslen Erzincan’ın Çayırlı ilçesinin Yeşilyaka (Şebge) köyündendir. Annesi ve babası da İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Şadan’dır. 12 yaşında iken babasından bağlama çalmayı öğrendi. Sonra da özel bir müzik okulunda bağlama, solfej, nota eğitimi ve repertuar dersleri almaya başladı. Bu sırada ortaokul ve lise öğrenimini tamamladı.
Lise yıllarında Milliyet gazetesinin düzenlediği “Liselerarası Türk Halk Müziği Yarışması”nda 3. oldu.
1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümünde okumaya başladı. 2003 yılında “Aşıklık Geleneği İçerisinde Aşık Mahzuni Şerif’in Yeri ve Önemi” adlı bitirme ödevini hazırlayarak “Ses Eğitimi Bölümü”nden üçüncülük derecesiyle mezun oldu.
Üniversitede müzik eğitimine devam ederken ilk solo çalışması olan “Nenni Bebek” isimli albümünü 2000 yılında yaptı.
2001 yılında yedi yıldır eğitim aldığı “Müzik Okulunda solfej ve bağlama dersleri vermeye başladı. Okul dahilinde çok önemli konser çalışmalarına katıldı.
2006 yılında Sevcan Orhan sırayla TRT İNT, TRT TÜRK ve TRT AVAZ kanallarında 4 yıl süreyle canlı olarak yayınlanan “Tatlı Dile Güler Yüze” adlı müzik programının sunuculuğunu ve solistliğini yaptı.
Cem Radyo’da “SAZINDA USTALAR” adlı müzik programını hazırlayıp sundu. Yine Cem Radyo’da 2010 yılında “Sevcan Orhan Mikrofonda” adlı programı hazırlayıp sundu.
2012 yılında Star TV'de Ayşe Özyılmazel'in ayrılmasından sonra türkücü Alişanile birlikte 'Alişan ile Sevcan' isimli sabah programını sundu.
Sevcan Orhan, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarında üslup ve repertuar dersleri verdi.
Sevcan Orhan erken yaşlarda başladığı müzik yaşamı boyunca yurtiçinde ve yurtdışında sayısız konser ve festivallerde yer aldı. Genç sanatçı çok sayıda ödül ve plakete sahiptir.
Sevcan Orhan, 2006 yılında bağlama sanatcısı Ümit Yılmaz ile evlendi.

 
Albümleri :
1999 - Yağmur Gözyaşım
2000 - Nenni Bebek
2003 - Bir Türküydü Yaşamak
2008 - Adı Aşk )
2011 - Zemheriden Ötesi Bahar
2014 - Düşten Gerçeğe

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top