aşk acısını hafifleten dua aşk acısı için hangi s ure okunmalı aşk belasından kurtulmak için dua aşk acısını unutma duası saplantılı aşktan kurtulma duası aşk acısı nasıl geçer islam birini unutmak için dua nihat hatipoğlu birini unutmak için zikir

Kişilerin pek çoğu aşk acısı nedeniyle büyük bir depresyon geçirirken bununla beraber sosyal hayatı durma noktasına gelir, alınan kilolar, dağılan tipler, kederli bakışların ardı arkası kesilmez. Her ne kadar bilimsel çalışmalar aşk acısını beynimizin ürettiğini söylese de biz kalbin de bu işte etkili olduğuna inananlardan yanayız.

Aşk acısını giderecek pek çok yöntem var. Hislerinizle yüzleşmek, anıları yok etmek, durumu kabullenmek gibi pek çok şey yapabilirsiniz. Bunlar kişiye ve durumlara göre farklılık gösterse de bireyin yaşamış olduğu üzüntüyü azaltma da bir nebzede etkili olabilir. Ancak aşk acısını gidermek için önerilenlerin içinde bir tanesi var ki görünmeyen kahraman niteliğindedir. Hakkında çok şey yazılıp çizilmemiş olsa da dualar bu konuda da yaranıza şüphesiz merhem olmaya yetecektir.

Dualar neticesinde bireylerin sıkıntılarına ve sorunlarına ara verdiğini, kurtuluşu dualarda bulduğunu hepimiz biliyoruz. Aşk acısına gelecek olursak dualar her alanda olduğu gibi aşk acısını gidermek içinde en etkili yollardan biridir. Ancak bu etkiyi alabilmek için öncelikle buna kalben inanmak gerekiyor. İnancın eksik olduğu yerde dualardan medet ummak yanlış olacaktır. Bu durumda anlaştıysak aşk acısını gidermek için kullanılabilecek dualara veya duaya gönül rahatlığıyla geçebiliriz.

Kuduriye duası
Aşk acısıyla oldukça ilgili bir dua olan Kuduriye duası hassas ve özenli bir şekilde uygulanırsa tahmin ettiğinizden daha fazla etkisini göstererek, aşk acınızı dindirebilir, yaralarınıza merhem olabilir.

Bu duanın etkisini daha da attırmak için abdest ve namaz olmazsa olmazdır. Abdest alınıp namaz kılındıktan sonra duayı uygulamaya içiniz rahat bir şekilde başlayabilirsiniz.

Allah’ın kutsal esma-yı hüsnası ile Kuduriye duasını birleştirerek okumalısınız.  Ya Kadir, Ya Vedüd,  Ya Kahhar, Ya Cami bu dört mukaddes esma için ilk etapta 99 kez besmele-i şerif çektikten sonra 99 Ya Kadir ile duaya başlamalısınız.

Ya Kadir Esması
“ Ey bütün varlıklara kendi kudreti ile güç ve kuvvet veren Kadir! Beni de kendi kudretinle destekle ve sana muhtaç olduğum bu aciz ve güçsüz hayat dönemecinde beni yalnızlığın çirkin acısı ile baş başa bırakıp merhamet dalgasından kovma. Sen, kâinatı sınırsız kudretinle inşa eden ve her dem kudret tutan Kayyum’sun.

Bir an kudret elini çeksen, kâinatın helak olacağını bilirim. Ben de küçük bir kâinatım; zira sen beni küçük bir kâinat suretinde yaratıp dünyaya gönderdin. Beni de her daim ayakta tutanın, senin kudretin olduğunun farkındayım. Bu bilginin hatırı için yaptığım duayı kabul et ve beni çaresizliğin kollarına terk etme Ya Kadir. Âmin.”

En başta besmele çektikten sonra artık 99 kez besmele çekmeye gerek yok. Diğer duaları da 99 kez okuyarak Allah’tan yardım isteyebilir, acına derman arayabilirsin.

Ya Vedüd Esması
“ Ey aşkın ve sevdanın yaratıcısı olan Vedüd! Senin, her varlığın ve her mahlûkun kalp odağına sevda ve muhabbet tohumu ektiğini biliyorum. Öyle ki en uzak galaksilerden tut en yakın yıldızlara kadar bu aşkın geçerli olduğunu ve bu çekim gücü sayesinde kâinatın ayakta durduğunu biliyorum.

Ey Vedüd, sen varlıkları birbirine aşk ve sevda ipliği ile bağlayıp sevginin ve muhabbetin esas olmasını, kin ve nefretin ise geçersiz kalmasını isteyen sonsuz aşk sahibisin. Senin münezzeh zatındaki münezzeh aşk, kâinatın her zerresini aşkla dolmasına vesile olmuştur. Bu münezzeh aşkın hatırına Kuduriye duasını kabul et. Âmin”

Ya Kahhar Esması
“ Ey sevdası ve aşkı gibi kahrı ve azabı da hudutsuz olan Kahhar! Sen, aciz ve zavallı kullarına zulmeden haksız kullarını Kahhar isminle azaba uğrattığın gibi, her türlü haksızlığın ve hukuksuzluğun önünü de bu mukaddes esman ile alırsın.

Sen muntazam bir şekilde yarattığın muhteşem kâinatın işleyişini bozan her türlü fitne ve fesada engel olursun. Ya Kahhar, ben aciz kulunun ruh dünyasını bozan şu sıkıntımı da kahret ve bana acı dolu günler yaşatan bu ızdırabı, sonsuz kudretinle ortadan kaldır. Beni Kuduriye duasını yaparken amaçladığım noktaya getir ve memnun et. Âmin!”

Ya Cami Esması
“Ey Cami, senin her varlığını bir araya toplayan ve zıtları bile birleştiren (cem eden) kudret sahibi Cami olduğunu biliyoruz. Sen, geceyi gündüze katar, kıştan baharı çıkarır, üzüntüyü sevince çevirirsin. Sen, karanlıkla aydınlığı, sıcak ile soğuğu ve mutluluk ile hüznü aynı yerde birleştiren sonsuz Cami’sin.

Öyleyse benim imkânsız gibi görünen muradımı da kalbimdeki istekle birleştir ve beni muradıma nail ederek mesrur et. Âmin Ya Cami!”

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top