İstanbul Metro saatleri

İstanbul’un ulaşım sistemini oluşturan en önemli sistemlerden birisi de şüphesiz ki metrodur. İstanbul Ulaşım A.Ş. tarafından yürütülen metro sistemi 4 kol üzerinden yürütülmekte. M1 M2 M3 ve M4 olarak sunulan bu ağın hareket saatlerini sizlerle paylaşacağız.

M1 Metro Güzergah ve Saatleri;

Güzergah: Aksaray – Emniyet > Fatih – Topkapı > Ulubatlı – Bayrampaşa > Maltepe – Sağmalcılar – Kocatepe – Otogar > Esenler – Terazidere – Davutpaşa > Y.T.Ü. – Merter – Zeytinburnu – Bakırköy > İncirli – Bahçelievler – Ataköy > Şirinevler – Yenibosna – D.T.M. > İstanbul Fuar Merkezi – Atatürk Havalimanı

Kalkış saatleri, son seferi ve zaman aralığı: M1 metrosu sabah 06.00’da seferlerine başlamakta. gün boyu 6-10 dakika zaman aralığında seferlerini yapan metro gece 00.00’da son seferini yapmakta.

M2 Metro Güzergah ve Saatleri;

Güzergah: Şişhane – Taksim – Osmanbey – Şişli > Mecidiyeköy – Gayrettepe – Levent – 4.Levent – Sanayi-(Seyrantepe) – İ.T.Ü. Ayazağa – Atatürk Oto Sanayi – Darüşşafaka – Hacıosman

Kalkış saatleri, ilk-son seferi ve zaman aralığı: M2 metrosu her sabah 06.00’da seferlerine başlamakta birlikte gün içerisinde 6-10 dakikada bir sefer yapmakta. Son seferini ise 23.40’ta gerçekleştirmekte.

M3 Metro Güzergah ve Saatleri;

İkitelli – Olimpiyat Güzergahı: İkitelli Sanayi – Ziya Gökalp Mahallesi – Olimpiyat

Kirazlı – Metrokent Güzergahı: Kirazlı – Yeni Mahalle – Mahmutbey – İstoç – İkitelli Sanayi – Turgut Özal – Siteler – Başak Konutları – Başakşehir/metrokent

Kalkış saatleri, ilk-son seferi ve zaman aralığı: Aynı şekilde M3 metrosu da 06.00’da seferlerine başlamakta. Son seferini de 00.00’da yapmakta. Yoğunluğun durumuna göre de servisler 7-10 dakikaya bir yapılmakta.

M4 Metro Güzergah ve Saatleri; Kadıköy – Ayrılıkçeşme – Ünalan – Göztepe – Yenisahra – Kozyatağı – Bostancı – Küçükyalı – Maltepe – Huzurevi – Gülsuyu – Esenkent – Hastane > Adliye – Soğanlık – Kartal

Kalkış saatleri, ilk-son seferi ve zaman aralığı: Kadıköy – Kartal seferini yapan M4 metrosu da 06.00 saatinde servisine başlamakta. Son seferini ise 00.00’da gerçekleştirmekte. Yoğunluğa göre metro 6-10 dakika arası sıklıkla geçmekte.

birarabinbul.com Her Hakki saklidir. birarabinbul 2013-2017 Sitemizdeki bir cok yayin derlemedir. Telif Hakki oldugunu dusundugunuz yayinlar icin iletiime geciniz. Admin iletisim.