Bir dövme makinesi mürekkepsiz kullanıldığında, müşterideki sonuç işareti mürekkepsiz dövme olarak bilinir. Dövmenin nasıl yapıldığına bağlı olarak, bir yıl kadar sonra tamamen kaybolan ince bir yara izi olur. Mürekkepsiz dövme yaptırmayı seçmenin pek çok nedeni vardır ve hizmetin reklamını yapmamalarına rağmen sayısız dövme dükkanı bunları sunmaktadır.


Bir dövme makinesi iğneleri dakikada binlerce kez cilde itmek için titreşimli bir motor kullanır. İğneler mürekkebe batırıldığında, sonuç bir dövmedir. İğneler “kuru” olarak çalıştırıldıklarında, esasen bir dizi delinme izi olan bir yara oluştururlar. Mürekkepsiz bir dövme durumunda, sanatçı eşit kapsama alanı sağlamak için tasarım üzerinde birkaç kez çalışır ve dövmenin nasıl olmasını istediğine bağlı olarak müşteriye özel bakım talimatları verilir.

Mürekkepsiz dövme yaptırma işlemi, mürekkeple dövme yaptırmaya dahil olana benzer. Müşteri hala dövme ile ilgili acıyı ve ardından endorfin salınımını deneyimleyecek ve kişisel anlamı olan bir iz bırakacaktır. Dövmenin enfekte olmamasını sağlamak için profesyonel dükkanlarda her zaman steril aletler kullanılır. Bu tür bir dövme yaptırmak, mürekkep olmadan dövme iğnesi yağlanmadığından daha acı verici olabilir.

ilan
İnsanlara mürekkeple dövme yaptırdıklarında, hızlı, pürüzsüz iyileşmeyi teşvik eden bakım sonrası talimatlar verilir ve bu talimatlar, yara izini bozabileceğinden, yara izini önlemek için tasarlanmıştır. Mürekkepsiz bir dövme durumunda, müşterilere dövmeyi kötüye kullanmaları, yara izini oluşturacak ve yara izi oluşumunu teşvik etmek için kurumasına izin vermeleri söylenir. Birkaç hafta içinde, dövme, bir yıldan daha az bir sürede, en tipik haliyle solup giden kendine özgü bir yara izi yaratacak.

Kalıcılığı olmayan bir dövme deneyimi yaşamak isteyenler için, mürekkepsiz bir dövme mükemmel bir seçenektir. Bu tasarımların gizlenmesi de kolaydır, çünkü mürekkeple üretilen dövmelerden daha az cesurdurlar; bu, bazı sektörlerdeki insanlar için endişe kaynağıdır. Bazı insanlar ayrıca solma ve iyileşme sürecinden de hoşlanırlar; örneğin, dövme ölüm veya büyük bir yaşam olayını anımsayabilir, dövmenin solması müşteri için bir geçişi işaret eder.

Tüm dövme sanatçıları mürekkepsiz dövmeler yapmazlar ve tüm dövme sanatçıları eşit yaratılmaz. Bir tane almakla ilgileniyorsanız, servisi yapmazlarsa bir dükkan önerebilecek samimi dövme dükkanları arasında dolaşmak isteyebilirsiniz. Ayrıca “vücut aşındırma” adı verilen mürekkepsiz bir dövme de duyabilirsiniz, bu nedenle her iki isim altında da sormak isteyebilirsiniz.

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top