Losyon ve Krem Arasındaki Fark
Hepimiz güzel, yumuşak, nemli bir cilt isteriz. Bu mümkün ancak birçok farklı seçenek kafanızı karıştırabilir. Örneğin; ‘losyona mı yoksa kreme mi ihtiyacım var?’ gibi… Her ikisi de yağ ve suyun karışımlarıdır ama fark ne? Krem ve losyonun her biri kendine özgü yapıya ve faydaya sahiptir.

Losyon

Losyonlar daha yüksek bir su yüzdesine sahiptir ve basitçe söylemek gerekirse su içine yağ damlacıkları karışımıdır.

Losyonlar hafif formda, yağsız ve ciltte daha kolay emilmeye yöneliktir. Normal den hafifçe kuruya dönük ciltler için mükemmeldir.

Losyonlar normalde şişeler içinde satılır ve sıvı kıvamdadır. Temel kural losyonu gün boyunca, sıcak yaz aylarında ve ürünün hızlı emilmesini, ciltte yağlı bir kalıntı bırakmamasını istediğiniz zaman kullanmaktır.

Krem

Krem yüksek bir yağ yüzdesi – temelde yağ içine su damlacıkları ile yağ ve suyun karışımıdır.

Krem losyondan daha ağır ve daha zengin olabilir ve dolayısıyla kıvamı daha koyudur. Bu sebepten krem genellikle kavanozda satılır. Kurudan çok kuruya dönük ciltler için ve sert kış ayları boyunca normal ciltler için daha iyi bir seçenektir. Krem cildi son derece nemli tutmaya yardımcı olan bir bariyer sağlar bu sebeple gece kullanımı için tavsiye edilir.

Losyon ve Kremin Faydaları

Losyon ve krem ikisi de kuru cildi nemlendirir fakat krem çok kuru ciltler için daha iyi bir seçenektir. İkisi de cildi ısı, soğuk ve rüzgar olarak adlandırılan sert çevresel faktörlere karşı korumaya yardımcı olur. Nemi hapsetmenin sırrı banyo veya duştan hemen sonra cildiniz hala hafif nemliyken uygulamaktır.

Losyon ve krem formları vücut ürünlerinde de mevcuttur. Dirsekler, dizler, ayaklar ve eller gibi sert bölgeleri nemlendirmeye yardımcı olur. Vücudunuzun ayrı bölümlerinde hangisini tercih edeceğinizi görmek için biraz deneme yapın. Her biriyle cildinize masaj yapmak size kendinizi mutlu ve rahatlamış hissettirecek.

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top