Cildinizin alt tonlarını belirlemek, saç renginiz, makyajınız ve kıyafetleriniz için en zarif tercihleri ​​yapmanıza yardımcı olabilir. İnsanlar genellikle sıcak, soğuk veya nötr alt tonlara sahiptir. Hangi tipe sahip olduğunuzu görmek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır, en yaygın olanları damarlarınıza ve doğal saç ve göz renginize bakmak ve cildinizin altın veya gümüş takılar veya beyaz bir bezin yanında nasıl göründüğünü görmek . Bu yöntemleri denedikten sonra takılıyorsanız, profesyonel yardım almayı deneyebilirsiniz.


Ven, Saç ve Göz Rengi
Cildinizin alt tonlarını belirlemenin en yaygın yollarından biri, doğal güneş ışığı altında ön kolunuzun altındaki damarlara bakmaktır. Mavimsi görünüyorlarsa, serin bir cilt tonunuz olur ve daha yeşil veya sarı görünüyorlarsa, sıcak bir cildiniz olur. Eğer onlar bir karışımsa veya gerçekten söyleyemiyorsanız, muhtemelen nötr bir cildiniz vardır.

Doğal gözünüze ve saç renginize bakmak, renklendirmenize yardımcı olabilir. Tipik olarak, serin insanlar mavi, gri veya yeşil gözlere sahiptir ve mavi, gümüş, mor ve kül altı tonlarıyla sarı, kahverengi veya siyah saçlıdır. Buna karşılık, ılık insanlar genellikle çilek sarısı, kızıl, kahverengi veya siyah saçlı sarı, ela, kahverengi veya siyah gözlere sahiptir. Saçları altın, kırmızı, turuncu veya sarı alt tonlara sahip olma eğilimindedir.

 
Takı
Cildinizin sıcak, serin veya nötr olup olmadığını görmek için mücevher kullanmayı da deneyebilirsiniz. Gümüş, beyaz altın ve platin giymek daha iyi görünüyorsa, muhtemelen serin bir cildiniz vardır, ancak sarı altınla daha iyi görünüyorsanız, muhtemelen sıcak bir cilt tonunuz vardır. Cildinizin alt tonlarıyla çalışan metal, cildinizi tamamlar ve sizi taze gösterir. Her ikisiyle de eşit derecede iyi görünüyorsanız, nötr bir cilt tonunuz olur.

Beyaz bez
Derinin alt tonlarını belirlemenin dördüncü bir yolu saçınızı geri çekmek ve boynunuzun ve omuzlarınızın etrafına havlu veya tişört gibi beyaz bir bez koymaktır. Yüzünüz mavi veya pembe görünüyorsa, cildiniz serindir. Yüzün sarımsı ya da şeftali görünüyorsa, sıcak bir cildin var. Nötr tenli insanlar normalde beyaz bezin yanında yeşilimsi görünür.

Profesyonel yardım
Ne tür bir cilde sahip olduğunuzu gerçekten söyleyemiyorsanız veya hangi renk ve makyaj renklerinin size en iyi göründüğü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bir renk sınıfına katılmak veya bir stilistle randevu almak isteyebilirsiniz. Genellikle serin tonlu insanlara mücevher tonları, pembeler, maviler ve saf beyaz giymeleri tavsiye edilir. Sıcak tonlu insanlar genellikle turuncu, yeşil, sarı, kırmızı ve kahverengi gibi toprak tonlarında daha iyi görünürler.

Stilist, sizi mevsimsel renk yöntemini kullanarak da kategorize edebilir. Bu sistemde, insanlar genellikle ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış türlerine ayrılır, her bir kategori cildinizin rengine, cildinizin alt tonlarındaki farklılaşmalara bağlı olarak açık, hafif, yumuşak ve sert gibi şeylere ayrılır. saçınızın doygunluğu ve göz rengi. Örneğin, bir kişi açık, serin ve hafif bir yaz olabilir; bu durumda ışıkta en iyi şekilde görünür, ancak mercan ve haki gibi sıcak renkler.

Cildinizi Tamamlayacak Giyinme
En güzel renkleri kullanmak, genel olarak en iyi şekilde görünmenize ve daha canlı görünmenize yardımcı olabilir. Örneğin, gözlerinizi gerçekten öne çıkarabilir ve cildinize yorgun görünmek veya yıkanmak yerine sağlıklı bir parlaklık verebilir. Cildinizin altta yatan tonları ne olursa olsun, bazı renkler size yakışmıyor olabilir. Bu bazen insanlar çeşitli kategorilerle örtüşen renklere veya özelliklere sahip olduğunda olur.

Sevdiğiniz bir renge sahipseniz, ancak bunun hoşa gitmediğini fark ederseniz, belinize takmaya çalıştığınız ve kesinlikle yüzünüzün yakınında olmayacağınız sürece, yine de onu giymenin yollarını bulabilirsiniz. Bazı renklerin hafif değişimleri de işe yarayabilir. Örneğin, yumuşak ancak sıcak renklendiriciliğiniz varsa, sade beyaz bir gömlekle iyi görünmeyebilirsiniz, ancak yumuşak bir fildişi renk çok iyi çalışabilir.

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top