Diğer Yarım dizisi oyuncuları hikayesi hakkında bilgi foto

Dizi Türü:             Aile, Komedi

Yaratıcı:                Mehmet Yiğit Alp

Yönetmen:         Veli Çelik

Senarist:              Eda Tezcan, Gülbike Sonay Üte

Kanal:   ATV

Link:      atv.com.tr/diziler/diger-yarim

 

Diğer Yarım Dizi Özeti hikayesi hakkında

Meryem ve Ecevit birbirine zıt kültürlerden gelen fakat birbirini çok seven bir çifttir. Farklılıkları nedeni ile aileleri birlikteliklerine karşı çıkmış fakat ikili buna rağmen evlenmişlerdir. İkiz kızları olan çift için ilk başlarda her şey yolundadır fakat daha sonra kavgalar ve anlaşmazlıklar başlar. İkisi de inatçı oldukları için iş boşanmaya kadar gider ve ikiz kızlarını ayırarak herkes kendi yoluna gider.

Meryem ve Ecevit ikiz kızları Esma ve Zeynep’i kendileri gibi ayrı tutarak hayatlarına kendi kültürleri içinde devam ederler ve herkes yanındaki kızını ona göre yetiştirir.

Yıllar geçer ve birbirini tanımayan iki kız kardeşin yolları bir şekilde kesişir. Yüzleri aynı olan fakat birbirinden çok farklı olan iki kardeş gerçeği öğrendiklerinde baş başa verip ailelerine bir ders vermeye karar verirler. Fakat çakışan kültürleri bu planlarında ortaya çıkar ve işlerin farklı işlemesine neden olur.

ATV’nin yeni dizisi olan Diğer Yarım aslında ikiye bölünmüş olan günümüz Türkiye’sini mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Farklı konusu ile ortaya eğlenceli bir aile dizisi çıkartan yönetmen ve senaristler izleyenlerin de beğenisini kazanmaya çalışacak.

Diğer Yarım Oyuncuları

Gonca Sarıyıldız -> Esma - Zeynep, İpek Tuzcuoğlu -> Meryem, Orhan Kılıç -> Ecevit, Nevra Serezli -> Zeynep Hanım, Sait Genay -> Dursun Dede, Gülen Karaman -> Asiye, Ruhi Sarı -> Devran, Murat Garipağaoğlu -> Sabri, Aykut iğdeli -> Tarık, Eda Çatalçam -> Afet, Alican Albayrak -> Poyraz, Canan Maktal -> Emine, Somer Karvan -> Fikri

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top