Zeyrek İle Çeyrek Dizisi Konusu
 
Zeyrek İle Çeyrek dizisi tadı hâlâ damaklarda olan eski Türk komedi filmlerine göndermeler yaparken, zaman zaman da günümüzde yaşanan olaylara, örneğin sosyal medyaya, şarkılara, atıflarda bulunacak.
 
Karakolda zabit olarak görevli olan Zeyrek (Kemal Zeydan) ve Çeyrek (Serhan Ernak), kayınvalideleri Telgraflıoğulları’ndan Saadet’e (Mine Teber) ait olan konakta iç güveysi olarak hayatlarına devam etmektedir. Sakarlıkta birbirleriyle yarışan Zeyrek ve Çeyrek’in pek parlak bir zabitlik kariyerleri yoktur. Amirleri (Hakan Bilgin) de bu ikilinin sakarlıklarını bildiğinden ikisine fazla yüklenmez.
 
Zeyrek ile Çeyrek baba bir, ana ayrı kardeştir. Ancak kardeş olmaları, birbirleriyle sık sık atışmalarına ve inatlaşmalarına engel teşkil etmez. Bu da izleyenlere komik anlar yaşatır. Zeyrek ve Çeyrek, sürekli cimri kayınvalideleri Saadet’in alaylarına, aşağılamalarına maruz kalırlar. Özellikle de Çeyrek… Her şeye rağmen karılarını çok seven Zeyrek ve Çeyrek, bütün bunları sineye çekerek mutlu olmaya çalışmaktadırlar.
 
Saadet, sanki onlara bu şekilde davranmak suretiyle bir şeylerin intikamını alıyor gibidir. Ancak ilahi adalet denilen şey sonunda tecelli eder ve Saadet’i can evinden vurur: Bir zamanlar ipek kumaş işinde ortak oldukları, ancak kavga ederek yollarını ayırdıkları Kamburoğulları’ndan Semaver (Zeyno Eracar) ve Faysal (Suat Sungur), hemen karşılarındaki konağı satın alarak yerleşirler. Şimdi karşılarında adeta saatli bir bomba vardır! Üstelik Semaver’in oğlu Şefik (Onur Yaprakçı), evlilik çağına gelmiş en küçük kızları Sadenur’a (Funda Bostanlık) aşık olur
 
Çeyrek ve Zeyrek’in ise keyiflerine diyecek yoktur. Nihayet Saadet’in kendileriyle uğraşmaktan daha önemli bir işi vardır. Ama onların da bu mutluluğu uzun sürmez… Bir anda hayatları alt üst olur; çünkü kardeşleri Meftun (İsmail Hacıoğlu) ortaya çıkar ve abilerinin istememesine rağmen, Saadet’in ısrarlı davetiyle konağa yerleşir. Meftun’un herkesin başına çorap örmesi an meselesidir artık. Üstelik Meftun, karşı konaktakilerin kızı Dilruba’ya (Ceyda Olguner) abayı yakar. Ve onu elde etmek için her yola başvurur
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top