Haçaturyan, Dumrul, Dündar Öldü mü? Gökhan Bekletenler, Edip Zeydan, Batuhan Karacakay Ayrıldı mı?

Diriliş Ertuğrul dizisinde oynayan Gökhan Bekletenler, Edip Zeydan ve Batuhan Karacakaya diziden ayrıldı mı? Oyuncuların canlandırdığı karakterler olan Haçaturyan Usta, Dumrul Alp ve Dündar Bey öldümü, ölecek mi?
Haçaturyan, Dumrul, Dündar Öldü mü? Gökhan Bekletenler, Edip Zeydan, Batuhan Karacakay Ayrıldı mı?


TRT'nin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul'da heyecan dozunun yüksek olduğu duygu yüklü bir bölüm yayınlandı. Ertuğrul Bey tarafından Konya'ya göreve gönder Doğan Alp ve Dündar Bey Bizans Tekfuru Vasilyus ve Çavdar Beyi Ural tarafından pusuya düşürüldü. Kalabalık bir grup karşısında kendilerini savunmakta zorlanan ikiliden Dündar Bey hafif yaralı olarak Bizans Kalesine götürüldü ve esir alındı. Alanda bırakılan Doğan Alp ise ağır yaralı olarak obasına döndü ancak orada şehit oldu.
Karacahisar Kalesinde Ertuğrul Bey'in casusluğunu yapan Haçaturyan Usta ve Dumrul Alp de ifşa olmuştur. Çünkü Ural Haçaturyan Usta'yı tanımaktadır. Vasilyus bu bilgiyi doğruladıktan sonra Ertuğrul Bey'e karşı yeni bir plan yapmıştır. Dündar Bey'in Bizans İmparatoruna hediye olarak gönderileceğini duyurmuştur. Dumrul hemen bu bilgiyi Ertuğrul Beye iletmiştir. Bizans kafilesine pusu kuran Ertuğrul Bey, Aliyar Bey ve Alpler tüm askerleri öldürür. Taşıdıkları kafeste yüzü kapalı biri vardır. Ertuğrul Bey kardeşinin korkusuyla yüzünü açtığında Haçaturyan Ustanın cansız bedeniyle karşılaşır. Zira Ural Bey onu dükkanında öldürmüştür.
Yeni bölüm tanıtımında da kaleye dönen Dumrul'un başının belada olduğu, Bizans askerlerinin onu yakalamaya çalıştığı görülüyor.
Bu bölümde Cavit Çetin Güner ve Gökhan Bekletenler diziden ayrılmıştır. Dumrul Alp'in akıbeti muhtemelen bir sonraki bölümde belli olacaktır. Dündar Bey'in akıbeti ise bellidir. Dündar Bey yeğeni Osman Bey dönemine kadar yaşamıştır, bu nedenle Dündar Bey'in ölmeyeceği kesindir.
Güncelleme: Dumrul Alp, daha önce Helena ve Haçaturyan'ın yardımıyla Vasilyus'un elinden kurtulan yaşlı bir adamın yardımıyla kendini bekleyen tuzaktan kurtulmuştur.

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top