Okul tatil haberlerine son dakika bir yenisi daha eklendi. Türkiye genelinde etkili olan kar yağışlarının ardından öğrenciler ve veliler internet üzerinden "Okullar tatil mi" sorusunu araştırmaya devam ediyor. Valiliklerden gelecek olan okul tatil haberlerine ilişkin ilk haber az önce geldi. Kar yağışlarının ulaşımda da aksamalara neden olmasının ardından o ilimizin valiliğinden açıklama gelerek okulların yarın tatil edildiği belirtildi. Peki yarın 17 Ocak Perşembe hangi illerde okullar tatil? İşte kar tatili olan iller ve ilçeler...

 


Son dakika:
Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışları hem sürücülere hem vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Ulaşımda ve günlük hayatta aksamalara neden olan kar yağışlarının ardından valiliklerden okul tatil haberlerine ilişkin son dakika bilgileri gelmeye devam ediyor. Bugün yurdun bir çok yerinde tatil olan okulların ardından öğrenciler internet üzerinden "Okullar tatil mi" "Yarın okullar tatil mi" sorusunu araştırıyor. Tatil haberleri geldikçe haberimizi güncelleyeceğiz. 17 Ocak Perşembe hangi illerde okullar tatil?


NİĞDE

Niğde'de il genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Niğde Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı, tipi ve olası buzlanma nedeniyle, 17.01.2019 Perşembe günü, ilimiz genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir (1) gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca hamile ve engelli personelimiz aynı gün idari izinli sayılacaktır" ifadelerine yer verildi.

KARAMAN

Karaman'da etkili olan kar yağışı ve buzlanma uyarısı dolayısıyla Perşembe günü okullar 1 gün tatil edildi. Karaman Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı sebebiyle kentte bu gece ve yarın için buzlanma ve don beklendiği belirtilerek, Karaman il genelinde (ilçeler dahil) 17 Ocak 2019 Perşembe günü ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelliler, hamileler, harp malulü ve gazilerin de idari izinli sayılacakları kaydedildi.

BİNGÖL

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde etkili kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerdeki okullar yarın da tatil edildi. Karlıova ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bugün okullarda eğitim verilemedi. Kar yağışının etkisini sürdürmesiyle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce ilçe merkezi ile köylerdeki okullarda yarın da eğitime ara verileceği bildirildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İl genelinde yağan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 17 Ocak Perşembe günü il genelinde eğitim öğretime bir gün ara verilmiş olup, engelli ve hamile personellerimizde idari izinli sayılacaktır" denildi.

 

birarabinbul.com Her Hakki saklidir. birarabinbul 2013-2017 Sitemizdeki bir cok yayin derlemedir. Telif Hakki oldugunu dusundugunuz yayinlar icin iletiime geciniz. Admin iletisim.