Off Canvas

İzmirli Modacı, Ekolojik Ürünlerden Kıyafet Tasarladı


Ekolojik ürünler giyilebileceğini kanıtlamak ve ekolojiye dikkat çekmek için tasarladığı kıyafetlerle topluma mesaj veren İzmirli Modacı Jeyan Gedik, diğer tasarımcılara da çağrıda bulundu.
İzmirli Modacı Jeyan Gedik, modadan vazgeçmeden ekolojik ürünler giyilebileceğini kanıtlamak ve ekolojiye dikkat çekme adına çok özel iki kıyafet hazırladı.

ZARARIN BOYUTU KUMAŞA ENDEKSLİ

Rönesans Ajans modellerinden Buse Bilek'in modelliği üstlendiği kıyafetin çekimleri, İzmir'in Çeşme İlçesi'ndeki Altınkum'da yer alan Flay-Inn Beach'te; kumsalda, taşların üzerinde ve denizde gerçekleştirildi. Ekolojik modanın sadece pamuk kullanımıyla sınırlı bir olgu olmadığnı ve kumaşların, üretim süreçleri, içerikleri, işçilerin hakları, fiyat politikaları gibi kavramları da içine aldığını belirten Gedik, bu durumda en büyük görevin tasarımıcılara düştüğünü ve çevreye verilecek zararın boyutunun tasarım için kullanılacak kumaşlardan geçtiğini ifade etti.

 

 

birarabinbul.com Her Hakki saklidir. birarabinbul 2013-2017 Sitemizdeki bir cok yayin derlemedir. Telif Hakki oldugunu dusundugunuz yayinlar icin iletiime geciniz. Admin iletisim.