Nihal Koldaş kimdir Hayatı hakkında bilgi biyografi resim fotoğraf

Nihal Koldaş (tam adı Nihal Geyran Koldaş), Türk oyuncu ve tiyatro yönetmeni. En bilinen rolleri, Masumiyet filmindeki Yusuf'un (Güven Kıraç) dilsiz ablası ve Bıçak Sırtı dizisindeki konağın hizmetçisi Gönül'dür. Ayrıca, Masumiyet'in Zeki Demirkubuz'la birlikte iki yapımcısından biridir.

Yoğunlukla tiyatro çalışmaları yaptı. 1997 yılında, Bilsak Tiyatro Atölyesi bünyesinde Heiner Muller'in Hamlet Makinesi ve Shakespeare'in Hamlet oyunlarından yola çıkılarak yazılan Park Yapılmaz oyununu Ceysu Koçak'la birlikte tasarladı ve kurguladı. 1999'da Bilsak Tiyatro Atölyesi'nin 11. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivalinde de sahnelenen oyunu Kurbağa Öyküleri'nde rol aldı.

2003 yılında Tiyatro Diyez'de, başrolünü Hale Soygazi'nin oynadığı Özel Bir Gün adlı oyunu yönetti.[3][4] 2004'te Aylin Deveci ve Gözde Saner'le birlikte Sevim Burak’ın Mut adlı öyküsünü tiyatroya uyarladı ve oyunu yönetti.[5] 2005 yılında, Angels in America oyunuyla ünlü yazar Tony Kushner'ın, batılı bir kadının tarih boyunca sömürülen doğudan af dilemesini anlatan tek kişilik Evcimen /Kabil oyununda rol aldı.

2007 yılı Kasım ayında, yine Bilsak Tiyatro Atölyesi & Maya Sahnesi ürünü olan, çevirisini, proje tasarımını ve kurgusunu yaptığı ve rol aldığı Beckett Grimavi oyunuyla tiyatro seyircisiyle buluşmaya hazırlanmaktadır.[8] Ayrıca, Kanal D'de yayınlanan Bıçak Sırtı dizisinde rol almayı ve Bilsak Tiyatro Atölyesi & Maya Sahnesinde çalışmayı[9][10] sürdürmektedir

Nihal Koldaş rol aldığı diziler ve filmler – filmografisi

A.Ş.K  2013

 Kuma Kuma  2012

 Çoğunluk    2010

 Kıskanmak     2009

Güldünya   2008

 Bıçak Sırtı    2007

Nihal Koldaş foto resim fotoğraf, fotosu görsel, resimler, fotograflar

   

  

 

Etiket: aşk dizisi sırma Nihal Koldaş, Nihal Koldaş biyografi, Nihal Koldaş biyografisi, Nihal Koldaş boyu kaç, Nihal Koldaş hayatı, Nihal Koldaş kaç yaşında, Nihal Koldaş kimdir, Nihal Koldaş nereli, Nihal Koldaş son aşk, son aşk dizisi yaşı, boyu, kilo, hangi dizi, filmlerde oynadı rol aldı,   Nihal Koldaş boyu, Nihal Koldaş nereli, Nihal Koldaş twitter, Nihal Koldaş facebook, Nihal Koldaş boyu, Nihal Koldaş biyografi, Nihal Koldaş facebook, Nihal Koldaş twitter, Nihal Koldaş boy, Nihal Koldaş resimleri, Nihal Koldaş boyu ve kilosu

 

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top