AZAD kimdir Hakkında hayatı biyografisi nereli yaşı boyu kilosu nededi, resim , fotolar

2 Ocak 1979 Diyarbakır dogumlu olan sanatcı 5 cocuklu bir ailenin en büyügü olarak dünyaya geldi. Hayat mücadelesine cok erken baslayan ve sarkı söylemeye baslamadan önce bir cok farklı iste calısan AZAD 2000 yılında ilk sahne deneyiminin ardından bir daha sahnelerden kopamadı.
Uzun süre Diyarbakır’ın en güzel mekânlarında sahne alan, daha sonra bir proje albüm teklifi alan sanatcı 2003 yılında Istanbul’a gelerek Türkce ve Kürtce sarkılardan olusan bir dogu-batı kardeslik projesi gerceklesti ancak gerceklesen projenin taahhüt edildigi gibi olmaması üzerine yaptıgı albümü toplattı.
İkinci albümünün tamamen kendi istedigi ve hissettigi sekilde olması icin her detayı ile bizzat kendi ilgilenen sanatcı türkü - fantezi karısımı bir albüme imza attı. Albüm sürecinde İstanbul’un elit bar ve gece cluplerinde sahne almaya ve sevenlerine bu sekilde ulasmaya devam etti.
Müzik direktörlügünü Ümit Aksoy’un üstlendigi ikinci albümünde 12 parcaya yer veren sanatcı ilk klibini “GEC KALDIN” isimli duygusal parcaya cekti. 2010 yılını yeniden dogus olarak nitelendiren Azad yeni albümünü “AZAD 2010” olarak lanse etmeyi ve sevenlerinin huzuruna yepyeni bir AZAD olarak cıkmayı tercih etti.

birarabinbul.com Her Hakki saklidir. birarabinbul 2013-2017 Sitemizdeki bir cok yayin derlemedir. Telif Hakki oldugunu dusundugunuz yayinlar icin iletiime geciniz. Admin iletisim.