Eylül ayının ilk haftası Fox TV ekranlarında yayınlanması beklenen dizimiz Kadim Dostum‘ un çekimleri büyük bir hızla devam ederken dizide yer alacak oyunculardan Arif Erkin Güzelbeyoğlu’ nun hayatını sizler için araştırdık. Dilerseniz Arif Erkin Güzelbeyoğlunun biyografisini ve özelliklerini anlatmadan önce dizide oynayacağı Bayram Kadim Karakterini tanıyalım.  

 

Arif Erkin Güzelbeyoğlunun Hayatı

Dizimizde Arif Erkin Güzelbeyoğlu’ nun canlandırıdığı Bayram Kadim karakteri Kadim ailesinin en büyük ferdi ve babasıdır. Kendisi Mardinin Midyat ilçesinde icra edilen Telkari Sanatının son ustalarından biridir. Telkari mesleğini oğluna ve torunlarına aktarmak ister ama çocukları kendisi kadar becerikli olamamışlardır. KadimDostum En büyük rakibi Dostum ailesinin dedesi Recep Dostumdur. İlk fragmanda da görüldüğü gibi Midyata gelen her televizyon kanalı veya önemli kişilik bu iki ustayı bir araya getirmek istese de hevesleri hep kursaklarında kalıyor çünkü bu ikili ömürleri boyunca didişmiş ve bunu yaşam tarzı olarak benimsemişlerdir.

Kadim Dostum Oyuncusu Arif Erkin Güzelbeyoğlu Kimdir?

Dizimizde Bayram Kadim karakterine hayat verecek olan tecrübeli oyuncu, mimar, sanatçı 11 Eylül 1935 te Gaziantep te dünyaya gelmiştir. Asıl soyadı “Güzelbeyzade” olan oyuncu sonradan bunu “Güzelbeyoğlu” olarak değiştirmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimarlık, Devlet Opera ve Balesi’nin, Opera Dershanesi’nde müzik eğitimi alan usta oyuncu daha sonrasında İstanbul radyosunda solist olarak çalışmaya başladı. Umut, Karakolda Ayna Var, Gramafon Avrat, Bir Milyara Çocuk, Bizimkiler gibi pekçok başyapıtın müziklerine emek verdi ve  1969 Adana Altın Koza Film Festivali’nde en iyi müzik ödülünü aldı.

Keşanlı Ali Destanı dizisi ile oyunculuğunu gösterme fırsatı bulan usta oyuncu daha sonrasında İkinci Bahar dizisi ile hünerlerini sergilemeye başladı. Son zamanlarda ekranlarda gözükmese de Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Piri Mehmet Paşa adlı divan üyesini oynadıktan sonra son olarak Doksanlar adli dizide yer almaktadır.  KadimDostum

 

Arif Erkin Güzelbeyoğlu’nun Oynadığı Diziler ve Tiyatro Oyunları

Bedreddin

Ezenler Ezilenler Başkaldıranlar

Soruşturma KadimDostum

Havana Duruşması

Rosenbergler Ölmemeli

Doksanlar (2013)

Muhteşem Yüzyıl (Piri Mehmet Paşa) (2011)

Hayat Devam Ediyor (İbrahim Bakırcı) (2011)

Canım Ailem (Cabbar Ağa) (2009)

Tatlı Bela Fadime (Temel Dede) (2008)

Yabancı Damat (Memik Dede) (2005)

İkinci Bahar (Zülfikar Ağa) (1998)

Bizimkiler (Katil Yavuzun Agabeyi) (1989)

Arif Erkin Güzelbeyoğlu Fotoğrafları

 Kadim Dostum Dizisinde Bayram Kadim Kimdir?

Etiketler: Arif Erkin Güzelbeyoğlu (Bayram Kadim) Biyografisi / Kimdir?, Arif Erkin Güzelbeyoğlu Boyu?, Arif Erkin Güzelbeyoğlu Göz Rengi?, Arif Erkin Güzelbeyoğlu Kaç Yaşında?, Arif Erkin Güzelbeyoğlu Kimdir?, Arif Erkin Güzelbeyoğlu Nereli?, Arif Erkin Güzelbeyoğlunun Biyografisi, Arif Erkin Güzelbeyoğlunun Hayat Hikayesi

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top