26 Şubat 1984 yılında dünyaya gelen Beren Saat, bir çok dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Başkent Üniversitesi’nde İhtisas ile eğitimini sürdürürken Türkiye’nin Yıldızları isimli yarışmaya katılmıştır. Yarışma’da 2. olmuştur. Yarışma esnasında Tomris Giritlioğlu tarafından keşfedilmiştir.

2004 yılında Aşkımızda Ölüm Var, 2005 ve 2006 senesinde Aşka Sürgün ve Hatırla Sevgili adlı televizyon dizilerinde yer aldı. Aşk-ı Memnu ve Fatmagül’ün Suçu Ne? dizilerindeki performansı ile iki kez Altın Kelebek Ödülü kazanmıştır.

İlk sinema deneyimini ise 2009 yılında Güz Sancısı isimli film ile gerçekleştirmiş ardından Gecenin Kanatları, Gergedan Mevsimi ve Benim Dünyam filmlerinde oynamıştır. İntikam dizisindede rol alan Beren Saat en son Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ile oyunculuk serüvenini sürdürmüştür.

Ankara doğumlu oyuncu Beren Saat baba tarafından aslen Gümüşhane’lidir. 2014 yılında sanatçı Kenan Doğulu ile evlenmiştir.

birarabinbul.com Her Hakki saklidir. birarabinbul 2013-2017 Sitemizdeki bir cok yayin derlemedir. Telif Hakki oldugunu dusundugunuz yayinlar icin iletiime geciniz. Admin iletisim.