Dizimizde Nurtel Kadim karakterine hayat verecek usta oyuncu Nilgün Karababa’ nın hayat hikayesine geçmeden önce dizide hayat vereceği Nurtel Kadim  karakterini sizlerle tanıyalım. Hayat hikayesini sizlerle dinleyelim..

 Nilgün Karababa Biyografisi

Dizide Kadim ailesinin annesi karakteri olan Nurtel alımlı ve bakımlı bir hanımdır. Eşi ilk başlarda sosyalist takılan birisiyken sonradan muhafazakar takılmaya başlamış ve herkesin diline dolanmış ama  Nurtel her zaman arkasındadır. Nurtel’ in büyük gurur kaynaklarından biri de oğlu Ferzandır. Ferzan ki tüm kızları peşinden koşturan bir delikanlıdır. Ferzan denince yüzünde güller açan kızları gördükçe Nurtel Kadim daha da bir keyfe gelir. Nurtel kadimin en büyük düşmanı ise Dostum ailesinden Süheyladır. Bu iki bir birini çekemez ve hep çekiştirirler. Ticari rekabet zamanla bunlara kadar yansımış. KadimDostum

Kadim Dostum Dizisi Oyuncusu Nilgün Karababa Kimdir?

Dizimizde Nurtel Kadim karakterini oynayacak güzel oyuncu Nilgün Karababa 1965 Niğde doğumlu olup üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında tamamlamıştır. Profesyonel tiyatro hayatına Bakırköy Belediye Tiyatrosunda başlayan tecrübeli oyuncu daha sonra çeşitli dizi ve filmlerde görev aldı ve bütün oyunculuklarında herkesi kendisine hayran bırakmayı başardı.  KadimDostum İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro ve Şan eğitimi de alan oyuncu çeşitli zamanlarda seslendirmelerde yaparak kendisini her yönden geliştirmeyi başarmıştır. İnşaat, Çocuklar duymasın ve ekmek teknesi gibi birçok ünlü yapıtta yer alan oyuncu kendisini beğendirmeyi başarmış ve her seferinde seyirci tarafından övülmüştür. Ünlü oyuncuya yeni dizisi Kadim Dostum Dizisinde başarılar dileriz.

Nilgün Karababa’ nın Oynadığı Dizi ve Filmler;

Baba Oluyorum – 2007

Döngel Karhanesi - 2005

İnşaat – 2003 KadimDostum

Kırık Ayna – 2003

Ekmek Teknesi – 2002

Çocuklar Duymasın – 2002

Bizim Otel – 2001

Halk Çocuğu – 2000

Tavuklar Firarda – 2000 (Türkçe seslendirme)

Küçük Besleme – 1999,

 

Nilgün Karababa (Nurtel Kadim) Biyografisi / Kimdir?, Nilgün Karababa Dizisileri, Nilgün Karababa Evli Mi?, Nilgün Karababa Filmleri, Nilgün Karababa Kaç Yaşında?, Nilgün Karababa Kadim Dostum, Nilgün Karababa Kimdir?, Nilgün Karababa Nereli?, Nilgün Karababa Yeni Dizisi, Nurtel Kadim Kimdir?Kadim Dostum Dizisinde Nurtel Kadim Kimdir?

Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Blue Gray
Background Color
Text Color
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Scroll to top